Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler
Makaleyi Oylamak İstermisiniz
[Toplam: 0 Average: 0]

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler başlıklı bu yazımızda sizlere iş seçimi konusunda oldukça önemli bilgiler paylaşacağız…

Son zamanlarda artan işsizlik oranları ülkece canımızı sıksa da belli bir konuma gelmiş nitelikli meslek sahipleri ülkemizde ciddi paralar kazanmaktadırlar. Bu yazımız bir takım araştırmalar neticesinde hazırlanmıştır. Meslek seçimi konusunda halen bir şansı olan kişileri bilgilendirmek amacıyla yayınlayacak olduğumuz bu yazımız umarım bir çok kişiye faydalı olur.

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler kişinin yaşam standartlarını yükseltmek için oldukça önemlidir. Bu yüzden meslek seçimi yapacak kişiler bir hedef belirlemeli ve bunun izinden yürümelidir. lafı uzatmadan en çok para kazandıran mesleklerin neler olduğunu sizlere aktaralım..

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler

1- Muhasebe Müdürü

Muhasebe Müdürleri aylık olarak kazandıkları 17 bin lira ile Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler sıralamasında ilk sırada yer almaktadır.

2- Pazarlama Müdürü

Günümüzde en çok rağbet gören işlerin başında gelen ve gelecekte potansiyeli olan meslek grupları arasında gösterilen Pazarlama Müdürleri aylık olarak kazandıkları 14 Bin lira ile Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler sıralamasında ikinci sırada yer almaktadır.

3- Bölge Satış Müdürü

Pazarlama ile alakalı olan bir başka meslek grubu da Bölge Satış Müdürüdür. Aylık olarak kazandıkları 12 Bin Lira ile listemiz de üçüncü sırada yer almaktadır.

4- Bütçe ve Planlama Yöneticisi

Bütçe ve Planlama Yöneticisi aylık olarak kazanmış olduğu 11 Bin Lira ile Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır.

5- Mühendislik Müdürü

Mühendislerin ne kadar iyi paralar kazandığını bilmeyen yoktur. Mühendislik Müdürü ise tüm koordinasyonun başı olduğu için ciddi paralar kazanmaktadırlar. Aylık olarak aldıkları 10 Bin Lira ile listemizde Beşinci sırada yer almaktadır.

6- Satış Analisti

Satış analistleri firmalar arasında en çok aranan meslek grupları arasında yer almaktadır. Bu alan nitelikli eleman gücü yetersiz olduğundan meslek seçimi konusunda kararsız olan kişiler bu meslek grubunu rahatlıkla seçebilirler. Satış analisti aylık olarak yaklaşık olarak 9 Bin Lira para kazanmaktadırlar.

7- Marka Müdürü

Günümüzde markalaşma oldukça önemli olduğundan Marka Müdürlerine verilen önem bir hayli fazla bir şekilde artmıştır. Marka Müdürleri aylık olarak 9 Bin Lira para kazanmaktadır

8- Ürün Müdürü

Ürün Müdürü ürün kalitesinden tutunda ürün maliyetine kadar tüm üretim aşamalarından sorumludur. Bu yüzden ciddi paralar kazanmaları mümkündür. Ürün Müdürleri aylık 8 Bin Lira dolaylarında bir maaşa sahiptir.

9- Maliyet Muhasebecisi

Maliyet Muhasebecisi şirketler için oldukça önemli bir konumda yer alan bir meslek grubudur. Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler sıralamasında Dokuzuncu sırada yer alması ve aylık maaşının 5 Bin Lira Civarlarında olması bu saydıklarımızı kanıtlar niteliktedir.

10- Webmaster

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler sıralamasında yeni bir meslek grubu olan Webmasterler aylık olarak kazandıkları 3 Bin lira ile en çok kazanan meslek grubu içerisinde yer almıştır. İlerleyen zamanlarda bu meslek grubunun potansiyelinin bir hayli artması beklenmektedir.

Yukarıda saymış olduğumuz meslek gruplarının maaşları ortalama maaşlardır. Hiçbir şekilde kesinliği olmayan bu bilgiler kullanıcılarımızın fikir üretme kapasitelerini geliştirmek amacı ile verilmiştir. İş ve Kariyer alanında bir başka yazılarda görüşmek dileğiyle…

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ