Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Uzun ve hacimli kirpik gözlere derinlik katan ve kadınların en çok üzerinde durduğu konu şüphesiz… Etkileyici makyajında vazgeçilmezi olan uzun ve dolgun kirpikler her kadının hayali. Bu kadar odak noktası olması teknolojik gelişmelerle birlikte hayalimizdeki kirpiklere ulaşmamızı daha da kolay hale getirdi. Günümüz de doğal yağlarla kirpiklerini uzatma seçeceğinin yanında sabırsız kadınlar içinde ipek kirpik alternatifi mevcut. “Ben ipek kirpik yaptırmam” diyenlerdenseniz, biraz sabır ve düzenli kullanımla bir kaç hafta içinde kirpiklerinizin olduğundan daha hacimli olduğunu ve gözle görülür şekilde uzadığını da göreceksiniz. Peki, uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için ne yapmalıyız?

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Tatlı Badem ve Hint Yağı

Yağlar son zamanlarda hem doğal oldukları hem de etkili sonuçlar verdikleri için kadınlar tarafından oldukça ilgi gören bir kategori. Bu aşamada dikkat edeceğiniz tek nokta aldığınız yağların kaliteli olması. Mutlaka içeriğine dikkat edin. Gece uyumadan önce kirpiklerinize sürün ve sabah uyandığınızda güzelce temizleyerek yıkayın. Gece uyumadan önce yapmaya özen gösterin çünkü yağ gözünüze kaçabilir ve puslu görmenize sebep olabilir. Daha pratik bir kullanım için bitmiş rimelinizin ucunu güzelce yıkayıp, yağa batırdıktan sonra maskara uygular gibi sürebilirsiniz. Her gece yatmadan önce yapmanız durumunda 2,3 hafta içerisinde gözle görülür bir dolgunluk ve uzama elde edeceksiniz.

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması daha çok kirpiklerinde hemen etki görmek isteyen kadınların tercihleri arasında. İpek kirpik yaptırırken salonun mutlaka referanslarına bakmalısınız. İpek kirpik bakımı zor bir seçenektir her zaman. Rimel kullanmamanız, gece yüz üstü uyumamanız ve içerisinde yağ olan makyaj temizleyiciler kullanmamanız gerekiyor. Bakımı her ay yapılmalı, dökülen ekleme kirpiklerin yerine yenileri gelmelidir. İpek kirpik uygulaması 1 ile 2 saat arasında salondan salona farklılık göstermektedir.

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Rimel Seçimi

Rimel seçimi kirpik yapısına göre farklılık gösteren bir konudur. Uzun kirpiklere sahip kişiler plastik ve ince uçlu rimellerden etkili sonuçlar alırken, kısa kirpikli kadınlar daha tombul ve kıl fırçalı rimellerden memnun kalırlar. Rimelinizin tam performansını görmek için ise dipten uca zikzak hareketlerle uygulamalı, daha dolgun bir efekt için ise henüz kurumadan ikinci katı sürmelisiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ