E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul veli bilgilendirme sistemi, hem öğrenciler açısından hem de veliler açısından mühim bir vazife icra etmektedir. Öğrencinin açıklanan sınav notlarından, gittiği derslerin ve gitmediği derslerin sayısına, önceki yıl notlarından, okuması gereken kitaplara, sözlü notlarından okuldaki kendi durumu hakkındaki tüm bilgilere kadar ulaşabileceği bir sistem olan e-okul veli bilgilendirme sistemi öncelikle öğrenciler için önemli bir analiz sistemi ve kendini tek bir ekranda her şeyiyle birlikte görebileceği bir veli bilgilendirme sistemidir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Artan sıcaklıklarla beraber öğrenciler, okula gitmek için evden çıkıp farklı yerlere gidebilmektedirler. Sıcak havaların tadını çıkararak sahilde gezerek vakit geçirebiliyor ya da evden çıkıp internet kafede soluğu alabiliyorlar. Bu durumu e-okul veli bilgilendirme sistemi olmadan, öğrencilerin velilerinin öğrenebilme imkanı sıfırdır. Ancak e-okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler, öğrencilerin yaptığı devamsızlıkları, kaç gün devamsızlık haklarının kaldığını, hangi gün devamsızlık yaptığını görerek gerekli kontrolü veli bilgilendirme sistemi üzerinden sağlayabilmektedirler.

Ayrıca veli bilgilendirme sistemi ile bir velinin ulaşabileceği bilgiler sırasıyla : Öğrencinin devamsızlık durumu, kaç gün devamsızlık hakkının kaldığı, geçmiş yıllarla birlikte okuduğu sene boyunca aldığı sınav notları ve sınav sonuçları, öğrencinin okuduğu şubenin genel başarı ortalaması, karne notları, yıl boyunca yapılması plananlanan sınavların tarihleri, öğrencinin aldığı tüm belgeler ve bu belgeleri ne zaman hangi nedenden dolayı aldığı, öğrencinin yıl sonu notlarının tamamı, haftalık ders programı, sınıf bilgileri ve nakil durumu.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde iki türlü hizmet bilgisi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Yönetim Bilgi Sistemi olurken diğeri ise Veli Bilgilendirme Sistemi. Öğretmenler kendilerine ayrılan Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden öğrencilerin tüm bilgilerini sisteme girebiliyor ve velilere bilgileri sunuyorlar.Veliler ise kendilerine ayrılan kısımdan öğrencinin T.C. kimlik numarasını, öğrencinin okul numarasını ve güvenlik kodunu girerek sisteme giriş yapabiliyorlar. Böylece veliler, velisi oldukları öğrenciler hakkında ve okulun genel durumu hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar.

Öğrencler, öğretmenler ve veliler arasında bir entegrasyon oluşmasına zemin hazırlayan ve bu taraflar arasında bir bilgi akışının var olmasını sağlayan veli bilgilendirme sistemi hem gerekli hem de güzel bir sistemdir.

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ