Viral Reklam Nedir?

Viral Reklam Nedir?

Viral Reklam Nedir? Başlığı ile hazırladığımız bu yazımızda reklamcılık sektörünün önemli reklam türlerinden viral reklamı sizlere tanıtacağız…

Viral Reklam Nedir?

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Viral reklamlar birçok firmanın hedeflediği reklam politikaları arasında yer almaktadır. Bu reklamların son zamanlarda popüler olmasının ana sebeplerinden bir tanesi kullanıcıya reklam olduğunu hissettirmemesidir.

Sosyal sorumluluk bilinci taşıyan ve insanların duygusal durumları üzerinde etki bırakan birçok video aslında fark etmeseniz de bir viral reklamdır. Son 5 yıllık süreyi baz aldığımızda şuan ki güvenilir ve büyük firmalar kendilerini önceden yaptıkları viral reklamlar sayesinde tanıtmışlardır.

Kulaktan Kulağa olarak da reklamcılık sektöründe adlandırılan bu reklam çeşidi gerçekten de firmalar için büyük bir öneme sahiptir. Bu reklam türünü çok fazla kullanmak ise kullanıcının gözünde ters etkiler de yapabilmektedir. Bunun için bu reklam türünü firmaların fazla kullanmaması gerekmektedir.

Viral Reklam Nasıl Yapılır?

Viral reklamı yapmak için öyle çok büyük bütçelerin ayrılmasına da hiç gerek yoktur. Zaten viral reklamı şirketler için cezbedici kılanda bu özelliğidir.

Viral reklam için Bir ürün, Bir oyuncu, Bir kamera, sosyal medya, senaryo ve doğal oyunculuk yeterli olmaktadır.

Viral reklamın bu kadar küçük bütçeler ile yapılabilmesinin en büyük avantajı son zamanlarda artan sosyal medya kullanımı gelmektedir. Sosyal medya ile insanlar etkilendikleri bu videoları milyonlarca kişiye buluşturabiliyorlar.

Viral Reklamın Avantajları

Viral reklamın en büyük avantajı oldukça düşük maliyet ile yapılmasıdır. Büyük bütçelere asla gerek duyulmayan bu reklamlar firma için oldukça karlı bir reklam yöntemidir. Çünkü Firma çok düşük meblağlar harcayarak ürün ve hizmetlerini milyonlarca kişiye rahatlıkla ulaştırabilirler. Marka bilinirliğini artırmada inanılmaz büyük faydaları olan viral reklamda kilit nokta doğallıktır. Doğallık var ise zaten başarıya ulaşmışsınız demektir.

Viral reklamı ile hedeflenen kitleye satışlarınızı etkileyecek reklamlar yapabilirsiniz. Markanıza itibar ve hızlı dönüşler sağlayabilirsiniz. Anlık reaksiyonlar yaşatabilirsiniz.

Viral Reklam Ücretleri

Viral reklamı ücretleri yapılacak tanıtımın türüne ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Yani senaryodan tutunda oyuncu sayısına kadar birçok kriter viral reklamın maliyetini belirlemektedir.

Viral reklam yapmak isteyenlere en önemli önerilerimizden bir tanesi de Youtube’u olabildiğince fazla kullanmalarıdır. Viral yani virüse benzetilen bu tür reklamları gitti gidiyor, THY gibi birçok firma kullanmıştır. Birazdan sizlere viral reklam örneklerini de paylaşacağız.

Viral Reklam Örnekleri 

Viral Reklam Nedir, Viral Reklam Nedir, Viral Reklam Nedir


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ