Western Union Nedir?

Western Union Nedir?

Bütün dünyada geçerliği bulunan bir para aktarım ve çekim yöntemi olan Western Union nedir ve bu yöntem ile para transferinin nasıl gerçekleştirildiğine dair bilgiler vereceğiz.

Western Union Para Gönderme İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Western Union ile işlem yapılabilmesi para transferi gerçekleştirecek kişinin nüfus cüzdanı veya pasaportunun olması yeterlidir. Türkiye’de işlem gerçekleştirecek müşteriler için Western Union olan bankalar olarak Garanti, Albaraka, ING Bank, Akbank, AnadoluBank, ŞekerBank, BurganBank, TEB, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası ve PTT şubelerinden birine başvurulması gerekiyor.

Western Union para gönderme işlemleri için bahsi geçen noktalardan biri tercih edilerek bu noktalarda para gönderme formunun doldurulması gerekiyor. Bu kısımda ihtiyaç duyulacak bilgiler olarak isim, soyadı, para transferi gerçekleştirilecek ülke ve gönderilecek miktar yer alıyor. Ayrıca ikametgah adresi ve telefon numarası gibi bilgiler de talep edilecektir. Bilgilerin doldurulmasının ardından başvurulan nokta sisteme formun girişini yaparak parayı gönderilen kişinin adına açmış olacaktır.

Personel tarafından verilecek MTCN numarasının alıcı kişiye bildirilmesi gerekliliği bulunuyor. Western Union para transfer işlemi kısa sürede kolaylıkla para transferi sağlayabildiği için Türkiye’de bankalar tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Western Union Para Çekme İşlemleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Western Union ile para çekim işlemi yapılacaksa eğer bu defa da para çekme formunun doldurulması gerekliliği bulunuyor. Western Union dan para nasıl alınır olarak konuyu daha detaylı incelersek bu kısımda daha önce de değindiğimiz gibi MTCN numarasının ve transfer edilen tutarın çekim noktasına ibrazı gereklidir. Bu formda da ikametgah ve telefon gibi iletişim bilgileri doldurulmalıdır. Nüfus cüzdanı veya pasaportla birlikte formun ibrazı durumunda transfer edilen paranın çekim işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bankada hesabı bulunan müşterilerin transferi direk olarak hesaplarına yaptırmaları daha kolay bir yöntem olarak tercih edilebilir.

Western Union’da Para Transfer İşlemi Ücreti Ne Kadardır?

Dolar Transfer Masrafları

0-100 aralığında 15 dolar, 100-200 aralığında 22 dolar, 200-300 dolar aralığında 29 dolar, 300-400 dolar aralığında 34 dolar, 1.000-1.500 dolar aralığında 78 dolar Western Union komisyon ücreti talep edilecektir.

Euro Transfer Masrafları

0-105 aralığında 15 euro, 100-200 aralığında 20 euro, 200-300 aralığında 28 euro, 400-500 aralığında 38 euro, 1.000-1.500 aralığında 71 euro işlem ücreti alınır.

 

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ