Sümeyye Erdoğan Kimdir? Sümeyye Erdoğan Hayatı

Recep Tayyip Erdoğan’ın en küçük kızlarından biri olan Sümeyye Erdoğan Kimdir? Sümeyye Erdoğan hayatı hakkında önemli bilgileri bu yazımızda paylaşacağız…

Sümeyye Erdoğan Kimdir?

1985 yılında İstanbul’un Kasımpaşa İlçesinde dünyaya gelen Sümeyye Erdoğan’ın son zamanlarda iş yaşantısı ile gündeme gelmekte ve geçtiğimiz günlerde Selçuk Bayraktar ile yapmış olduğu evlilik konuşulmaktadır. Annesi Emine Erdoğan Babası ise Recep Tayyip ErdoğanBurak Erdoğan, Bilal Erdoğan ve Esra Erdoğan adında 3 kardeşi bulunmaktadır.

Trabzon Araklı İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Bu liseden mezun olduktan sonra girmiş olduğu Üniversite sınavından başarısız olarak büyük hayal kırıklığı yaratmıştır. Daha sonrasında Üniversiteyi ABD’nin Indıana Üniversitesinde burslu bir şekilde okumuştur. 2005 yılında bu okuldan mezun olmuştur.  Bu eğitiminin ardından okulda yakın Ürdünlü arkadaşlarının vasıtasıyla 6 ay Arapça eğitimi almıştır.

Yüksek lisansını ise Londra’ da tamamlamıştır. TSK’lar ve kalkınma üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra Ankara’da İslam Teşkilatına bağlı olarak çalışmaya başlamıştır.Bu aşamadan sonra hızlı bir şekilde iş hayatına giriş yapan Sümeyye Erdoğan, 2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret şirketine ortak olmuştur.

Bu şirketin şuanda 300 Bin TL sermayesi bulunmaktadır. Şirketin en fazla hissesine sahip kişisi ise Bilal Erdoğan‘dır. Bilal Erdoğan 120 Bin TL sermayeye ve %40 oranında bir hisseye sahiptir.  Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited şirketinin asıl faaliyeti Gıda olmak üzere birçok alanda ticari çalışmaları bulunmaktadır.

Sümeyye Erdoğan babası Recep Tayyip Erdoğan için oldukça özel bir konumda yer almaktadır. Cumhurbaşkanı seçilmeden önceki  4 yıllık süreçte babasının özel siyasi danışmanlık faaliyetlerini yürütmüştür. Son dönemde ise Ak parti Genel Başkan Danışmanlık görevlerini üstlenmektedir. Bu süreçte Ak parti içerisinde ciddi çalışmalar yürüten Sümeyye Erdoğan parti için önemli sayılabilecek bir konumda bulunmaktadır. Babası Recep Tayyip Erdoğan‘a yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı hiçbir şekilde bir ücret talep etmediği söylenmektedir. Yapmış olduğu işlerinden dolayı birçok yurtdışı iş seyahati tecrübesi de kazanmıştır.

KADEM başkan yardımcılığı görevini 2012 yılından beri sürdürmektedir. 14 Mayıs 2016 tarihinde Selçuk Bayraktar ile evlenmiştir. Bu düğünde nikah şahitliklerini ise Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül gibi önemli şahsiyetler yapmıştır. Emine Erdoğan ve Selçuk Bayraktar arasında yapılan bu düğün yılın düğünü olarak nitelendirilmektedir.

Bu yazımızda Emine Erdoğan Biyografisi ile ilgili bilgiler paylaştık. Bir başka biyografi yazılarında görüşmek dileğiyle…

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ