Yanığa ne iyi gelir?

Yanığa ne iyi gelir?

Yanık, deri ve deri altında ki dokuların herhangi bir sıcağa maruz kalmasıyla ortaya çıkan, oldukça zahmetli ve ağrılı bir sağlık problemidir. Temel olarak kimyasal maddelerle temasa geçen doku, elektrik akımına veya radyasyona maruz kalan dokulara “yanık” adı verilir. Peki, yanığa ne iyi gelir?

  1. Yumurta Akı!

Yumurta akı, yanık tedavileri açısından en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Yumurta akı ise içerisinde barındırdığı maddeler sayesinde cildin çok daha hızlı iyileştirmesini sağladığı gibi, aynı zamanda ise yanıktan sebep iz kalmaların da tamamen önüne geçiyor. Bir nevi antibiyotik kadar önemli bir ürün! Yanık tedavisinde çekinceniz olmadan tercih edebilirsiniz. Yanık miktarının boyutuna göre yumurtaları kırın ve sarıları dışarıda bırakın. Yumurta akı kurudukça, fırça yardımıyla yanık bölgeye bir katman daha atmayı ihmal etmeyin!

  1. Silverdin Krem!

Eczanelerden sadece 10 TL karşılığında satın alabileceğiniz bu krem, yanığın en büyük tedavi yöntemleri arasında gösteriliyor. Günümüzde birçok kişi internet üzerinden “yanığa ne iyi gelir?” diye araştırırken, kullanıcılarımıza bir Silverdin satın almalarını öneriyoruz. Her dereceye bağlı olan yanıkların acısını alma, iyileştirici yöntemleri daha çabuk ön plana çıkartabilmek ve iz kalma gibi problemleri giderebilmek açısından bu krem türü tam da sizlere göre! Hız kesmeden ürünü temin edebilir, bir kullanım aşaması sağlayabilirsiniz.

Yanık durumlarında neleri yapmamalıyız?

Evde yanık tedavisi yaptırmak isteyen pek çok kişi, yanık tedavisi esnasında yaptığı hatalar sebebiyle vücutlarında ömür boyu taşıyacakları izlerle karşı karşıya kalabilirler. Yanlış bilinen ve kullanımı hala sağlanan bu ürünler ise;

  • Salça sürme
  • Yoğurt sürme
  • Diş macunu sürme
  • Soğuk suya tutma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ