YouTube Kanalından Para Kazanma

YouTube Kanalından Para Kazanma

YouTube kanalından para kazanma devri aslında bir kaç yıl önce başladı ve artarak devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz birkaç yıla kadar YouTube bünyesinde reklam videoları barındırmıyordu.

YouTube’dan para kazanmak için pek çok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin hangi alanda çalışma yapacağınıza karar vermelisiniz. Hazırlayacağınız videoların 7 dakikadan kısa olmaması gerekiyor, bu süreden daha az bir videonuz olursa bu videolara reklam verilmiyor. Fazla siyasi, yasa dışı bilgi, izleyicilerden şikayet alacak videoları hazırlamamaya özen gösterilmesi gerekiyor, bu tür videolar yüklerseniz kazandığınız parayı kaybedersiniz ve kanalınız kapanır. Tüm emeklerinizin boşa gitmemesi için hazırlayacağınız videolarda seçici davranmaya özen gösterin. Milyonlarca insanın kullandığı bu kanalın nasıl değerlendirileceği konusunda araştırma yapmanın faydalı olduğu biliniyor.

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılıyor?

YouTube’da reklamlar aracılığı ile para kazanılıyor. Öncelikle sahip olunan YouTube hesabının onaylanması gerekiyor. Onaylatma işlemi YouTube iş ortağı programı ile yapılıyor ve daha sonra videoların alt kısmında reklamlar yerleşmeye başlıyor. Bu reklamlara tıklanma oranı ile YouTube kanalından para kazanmaya başlıyorsunuz. Her tıklamada 5 ile 15 kuruş arasında para kazanıyorsunuz.

Yaklaşık 3 yıl önce YouTube kanalı açan 9 yaşındaki Evan, YouTube kanalından para kazanma sayesinde şu an milyoner. YouTube’da ciddi olarak para kazanmak isteyenler kanalınızı aktif tutmalı, sürekli yeni videolar yükleyip, yorumları takip edip, kanalları değerlendirip bu işe devam etmeliler. Bu yöntemle para kazanma işi ne kadar ciddiye alınırsa o kadar kazanç sağlıyor. Bir yıl sonra bile izlenecek videolar sizlerin kazancını arttırıyor. YouTube kanalından para kazananların sayısı gün geçtikçe artıyor ve bu durumda rakipleriniz giderek artmaya devam ediyor. Vakit kaybetmeden siz de bu platformda yerinizi alın.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ