Youtuberların Kullandığı Programlar

Youtuberların Kullandığı Programlar

Youtuberların Kullandığı Programlar başlıklı bu yazımızda son yıllarda çığ gibi büyüyen youtuberlık mesleği ile alakalı olan işin önemi açısında kullanılması gereken programları sizlere aktaracağız…

Artık bir meslek olarak görülmesi gereken Youtuberlık büyük küçük demeden her insanın yapmaya çalıştığı bir iş kolu düzeyine geldi. Herkes yapıyor fakat başarılı olan insan sayısı ne yazık ki bir elin parmaklarını geçmeyecek düzeyde…

Bizde bu yazımızda Youtuberların Kullandığı Programlar nelermiş aktarmaya çalışacağız. Youtuber olmak isteyen arkadaşlara bir nebze olsa yardımcı olacaktır bu yazımız…

Youtuberların Kullandığı Programlar

1-Camtasia Studio 8

Camtasia Studio 8 ile hem ekran videosu kaydı yapabilir hemde Hemde Kaydettiğiniz videoları kaliteli ve profesyonel bir şekilde düzenleyebilmenize imkan tanıyan Camtasia Studio 8 internetten ücretsiz olarak indirmeniz halinde 30 günlük deneme sürümü veriyor bu süre tamamlandıktan sonra programı satın almanız isteniyor.

2- Fraps

Camtasia Studio programına nazaran daha az duyulan Fraps programı da youtuberların kullandığı ekimanlar arasında oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Oyunlarda video çekebilmenize imkan tanıyan Fraps programı ücretsiz olarak kullanmak istediğinizde sadece 30 saniyelik oyun videosu çekmenize imkan tanımaktadır. 30 saniyeden daha uzun sürelerde videolar çekmek için programın lisansınız almanız gerekmektedir. Bu yönüyle ücretsiz sürümü maalesef youtuber arkadaşlar için çok kullanışlı değildir.

3-Sony Vegas Pro 11

Tam bir dijital kurgu programı olan Sony Vegas Pro 11 oldukça profesyonel bir programdır. Yine diğer youtuber programlarında olduğu gibi maalesef tam sürüm için lisanslı sürüm kullanmanız gerekmektedir.

4-Bandicam

Bir başka kaliteli video programları arasında yer alan Bandicam Türkçe olması ile youtuberlar tarafından en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Programın ücretsiz sürümünde 10 dakikalık ekran videoları çekebilmenize imkan tanınmaktadır. Daha uzun videolar için programın lisanslı sürümünün tercih edilmesi gerekmektedir.

5-Photoscape

Bir video programı değildir fakat youtuber arkadaşların en çok işine yarayabilecek programların başında gelmektedir. Photoscape ile resimleri, kapak fotoğraflarını videolarda kullanacak olduğunu tüm resimleri rahatlıkla istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olması bu alanda youtuberlar tarafından en çok tercih edilen resim düzenleme programları arasında yer almaktadırlar.

6-Adobe Photoshop CS6

Tartışmasız bir şekilde sektörünün en değerli programları arasında yer alan Adobe Photoshop CS6 programı yaptığınız çalışmaları başka boyutlara götürecek enfes bir programdır. Her yönden kullanışlı olan Adobe Photoshop CS6 programını kullanmanızı önemle tavsiye etmekteyim.

7-Grass Vallet Edius Pro

Grass Vallet Edius Pro programı her türlü formatı desteklemektedir. Videolarda geçişler efektler yapabilmenize olanak tanıyan Grass Vallet Edius Pro programı, youtuberların ihtiyacı olan programlar arasında yer almaktadır.

8-Final Cut Pro

Final Cut Pro programı kurgu ve korku üzerine youtuber kanalı olan kişilerin kullanması gereken önemli programlar arasında yer almaktadır. Youtuber arkadaşlar bu program tam bir profesyonellik katacaktır.

9- Avid Media Composer

Avid Media Composer programı şuana kadar saymış olduğumu en eski programlar arasında yer almaktadır. Klasik bir kullanım sunan bu program karmaşık yapılı programları sevmeyen kullanıcılar için halen cazibesini korumaktadır.

Genel anlamda sinema, reklam vb. sektörlerde kullanılan bu saydığımız programların kullanım alanı da youtube sayesinde genişlemiştir. Bu programı kullanabilen youtuberlar ciddi manada başarılı sayılmaktadırlar. En ünlü youtuberlar yukarıda saymış olduğumuz programları kullanmaktadırlar.

Youtuberların Kullandığı Programlar, Youtuberların Kullandığı Programlar


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ